دانلود آهنگ جدید   دانلود آهنگ جدید   
دنياي ديجيتال ماركتينگ

دنياي ديجيتال ماركتينگ
 
نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
چت باکس
آمار
امروز : 37
دیروز : 19
افراد آنلاین : 1
همه : 5895

همه ما هرروز با چالشهايي روبرو مي شويم كه ما را بيش از حد درگير خود كرده و احساسات ما را برانگيخته مي كند استرس يا فشار رواني احساسي است كه شخص زماني با آن مواجه مي شود كه فكر ميكند خواسته ها و انتظارات ديگران بيش از حد و توان اوست . اين خواسته ها مي توانند به امور مالي، شغلي، مسائل خانوادگي و چيزهاي ديگر مرتبط باشند به هرحال هر اتفاقي كه باعث بروز مشكلات شود مي تواند موجب استرس شده و تهديدي براي سلامت شخص مي باشد.

از طرفي استرس هميشه هم بد نيست و مي تواند انگيزه بخش باشد استرس مثبت براي ادامه زندگي ضروري است. مكانيزم “مبارزه يا پرواز” مي تواند به ما بگويد چه زمان و چطور بايد به خطر واكنش نشان داد. با اينحال اگر اين مكانيزم به راحتي و در هر زمان مورد استفاده قرار بگيرد و شخص به دفعات تحت فشار و استرس قرار بگيرد سلامت جسم و ذهن او را تضعيف مي كند.

استرس 1

بر اساس تحقيقاتي كه سالانه توسط انجمن روان شناسي آمريكا صورت مي گيرد معلوم شده است ميانگين فشارهاي ناشي از استرس مردم ايالات متحده در سال 2015 از 4.9 به 5.1 افزايش يافته (در مقياس 1 تا 10) كه دلايل اصلي آن اشتغال و پول بوده است.


استرس چيست؟

استرس چيست

استرس واكنش طبيعي بدن در مقابل خطرات است. آلارمي به هورمون هاست كه بدن را براي واكنش فرار يا مقابله آماده كند. اين به معناي مكانيزم مبارزه يا پرواز است.

زماني كه با يك چالش روبرو مي شويم بدن ما پاسخ فيزيكي نشان مي دهد، مقدار زيادي آدرنالين، كورتيزول و نورآدرنالين توليد مي كند كه باعث افزايش ضربان قلب، آمادگي عضلات، عرق كردن و هوشياري مي شود. همه اين عوامل ما را براي رويارويي با چالش آماده مي كند.

بعضي از عوامل محيطي مثل سر و صدا، رفتارهاي تهاجمي، با سرعت حركت كردن ماشين، فيلمهاي ترسناك و حتي رفتن به اولين قرار موجب استرس مي شوند.

همچنين تجربيات مثبت هم گاهي باعث استرس مي شود مثل اسباب كشي به خانه اي بهتر، مسافرت، داشتن يك كودك، پيشرفت شغلي هرچند كه اين عوامل خوب هستند.

 
تغييرات بدن در زمان استرس

تغييرات بدن در زمان استرس

استرس عملكرد طبيعي بدن مانند دستگاه گوارش و سيستم ايمني بدن را كند مي كند و سپس تمام منابع  بر روي جريان خون، تنفس سريع, هشياري و نيروي ماهيچه ها تمركز مي كند.

فهرستي از تغييرات بدن هنگام استرس

 • فشار خون و افزايش ضربان قلب
 • كند شدن سيستم گوارش
 • كندشدن فعاليت سيستم ايمني
 • تند شدن تنفس
 • سفت شدن عضلات
 • هوشيار شدن مغز و جلوگيري از خواب آلودگي

اينكه ما در وضعيت هاي دشوار چه واكنشي نشان دهيم بر سلامت ما نقش مستقيم دارد. بعضي از افراد خيلي زودتر خود را تحت فشار حس مي كنند و واكنش هاي شديدتري نشان مي دهند كه در پي تند شدن ضربان قلب و بالا رفتن فشار خون مشكلات بيشتري براي سلامتيشان ايجاد مي شود.

به طور مداوم واكنش منفي نشان دادن به چالش ها تاثيرات منفي روي سلامت بدن دارد پس  با آگاهي داشتن در اين باره سعي كنيد هنگام مواجهه با موقعيت هاي استرس زا خود را مديريت كنيد.


انواع استرس

انجمن روان شناسي آمريكا سه نوع استرس را معرفي مي كند كه نياز به سه نوع روش درماني مختلف دارد


استرس حاد

اين نوع استرس كوتاه مدت است كه رايج ترين نوع مي باشد. اين نوع از فشار رواني غالبا زماني فرد را درگير مي كند كه در مورد اتفاقي نگران است كه به تازگي رخ داده يا در آينده نزديك در حال وقوع است.

به طور مثال مشاجره اي كه باعث ناراحتي شما شده يا شركت در يك رويداد مهم و يا تحويل پروژه اي كه به مهلت مقرر نزديك مي شود. هر زمان كه مشاجره تمام شود يا پروژه تحويل گردد استرس پايان مي يابد.

اين نوع فشار رواني مشكلات طولاني مدت و مزمن ايجاد نمي كند. اثرات كوتاه مدتي مثل سردرد، ناراحتي معده و براي مدتي غم و اندوه را به دنبال دارد . اما اگر استرس حاد مدام تكرار شود براي سلامتي ضرر دارد.


استرس حاد اپيزوديك

افرادي كه مرتب در معرض استرس حاد قرار مي گيرند و يا نوع زندگي و شغلشان باعث ميشود مدام مورد حمله استرس حاد باشند. دچار استرس حاد اپيزوديك مي شوند.

شخصي كه تعهدات فراوان اما در مقابل انرژي و توان كمي دارد بخاطر سبك زندگي اشتباه و فشار رواني كه متحمل مي شود بر روي كار و زندگي و روابطش تاثير منفي گذاشته و او را تحت فشار بيشتري قرار مي دهد اين سبك زندگي اشتباه كه بعضي از افراد به آن عادت كرده اند منجر به استرس حاد اپيزوديك و در نهايت فشار خون بالا و بيماري قلبي مي شود.


استرس مزمن

زماني كه شخص فشار رواني را براي يك دوره طولاني متحمل مي شود دچار استرس مزمن شده كه زيان آور ترين نوع آن  است.

مشكلاتي مثل فقر به مدت طولاني، خانواده نامناسب و ازدواج ناموفق ميتوانند دلايل به جود آمدن استرس مزمن باشند.

به دنبال اين مسائل فرد نسبت به آينده احساس نااميدي مي كند و به دنبال راه فراري نمي گردد ، متوقف شده و قدرت تصميم گيري ندارد. افراد مبتلا به استرس مزمن پس از يك شكست نهايي ممكن است دست به خودكشي يا كارهاي تهاجمي بزنند و يا اينكه دچار حملات قلبي و سكته مغزي شوند.


عوامل تنش زا

عوامل تنش زا

واكنش افراد به موقعيت هاي استرس زا متفاوت است. ممكن است اتفاقي كه يك فرد مستعد به استرس را درگير مي كند براي ديگران تنش زا نباشد. بعضي ها با فكر كردن در مورد چيزهاي مختلف و منفي دچار استرس مي شوند. به طور مثال

 • مسائل شغلي و بازنشستگي
 • كمبود وقت و پول
 • مرگ عزيزان
 • مشكلات خانوادگي
 • بيماري
 • مهاجرت به شهر يا كشور جديد
 • نقل مكان به خانه جديد
 • روابط, ازدواج و طلاق

و مسائل ديگري همچون سقط جنين، بارداري و پدر و مادر شدن، رانندگي در ترافيك و جاده هاي پرحادثه، آلودگي صوتي، مشكلات با همسايگان، انتظار براي نتايج امتحانات مثل كنكور

اين شرايط براي همه افراد به طور يكسان فشار رواني ايجاد نمي كند واكنش هر فرد بستگي به تجارب گذشته اش دارد.

گاهي اوقات معلوم نيست يك فرد تحت تاثير كدام عامل مورد حمله استرس قرار مي گيرد ممكن است مجموع اتفاقات استرس زا، افسردگي و اضطراب طولاني مدت به وجود آورنده استرس شوند

منبع : https://www.zoomlif.com/psychology/individual-management/stress/

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۳۰ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۸:۲۱ ] [ حسن ]

خشك كردن انجير در خانه يكي از بهترين روش ها مي باشد. شما به راحتي مي توانيد با استفاده از اين روش هاي متعدد انجير ها را خشك نماييد. البته اين مسئله را نيز مد نظر قرار دهيد كه اين روش خشك كردن انجير ها طبيعي بوده و هيچ گونه افزودني اي به ان اضافه نمي شود. از اين رو مدت ماندگاري آن نيز بيشتر خواهد بود.

 روش خشك كردن انجير در خانه و خواص آن

انجير به عنوان يكي از ميوه هاي مفيد و خواص بيشمار شناخته مي شود. اين ميوه كه سرشار از مواد مغذي همچون كلسيم، آهن و پتاسيم مي باشد به عنوان ميان وعده استفاده مي شود. شما با خشك كردن انجير در خانه مي تواند در تمام فصول سال از اين ميوه ي مغذي استفاده نماييد. فيبر هاي موجود در اين ميوه، از تمام سبزيجات ها و ميوه هاي ديگر بيشتر بوده و چربي و كلسترول ندارد. از اين رو مي توانيد به راحتي اين ميوه ي خوشمزه و مفيد را مورد استفاده قرار دهيد.
اگر از روش هاي درستي براي خشك كردن انجير در خانه استفاده كنيد مي توانيد اين محصول را حتي چندين ماه نيز نگه دارد. شما مي توانيد از انجير خشك شده به عنوان قند در كنار جاي استفاده نماييد.
ما در اين مقاله به شما روش هاي خشك كردن انجير در خانه را بيان خواهيم كرد. براي اين كه به راحتي بتوانيد انجير را در منزل خشك نماييد مي توانيد از چند روش استفاده كنيد. از جمله روش هاي:

خشك كردن انجير در خانه با نور خورشيد

در اين روش خشك كردن انجير شما بايد انجير هاي كاملا رسيده را با آب بشوييد( براي اين كه تشخيص دهيد چه زماني انجير كاملا رسيده است، وقتي مي باشد كه انجير از روي درخت بر روي زمين ريخته شود). پس از آن انجير ها را از وسط ساقه ببريد به گونه اي كه كمي از ساقه به انجير وصل باشد. بعد انجير ها را بر روي يك صفحه ي توري به يك سمت بخوابانيد.
شما بايد اين توري را در برابر نور مستقيم خورشيد قرار دهيد. هر مكاني كه نور به صورت مستقيم بر انجير ها بتابد، محل مناسبي براي خشك كردن انجير ها مي باشد. روي انجير ها را نيز بايد با يك تور سفيد بپوشانيد تا هيچ حشره اي بر روي آنها ننشيند.
تقريبا ۲ تا ۳ روز زمان مي برد تا انجير ها در زير نور خورشيد خودشان را جمع نمايند. سعي كنيد شب ها انجير ها را به داخل منزل برده و صبح با تابش نور خورشيد مجددا آنها را زير نور خورشيد قرار دهيد. براي تشخيص انجير خشك شده بايد ببينيد كه هيچ شيره اي از خود نداشته باشند و تري اي در انجير ها باقي نمانده باشد. در آن زمان انجير ها كاملا خشك شده و آماده هستند.
خشك كردن انجير در خانه با استفاده از فر گاز
يكي ديگر از روش هاي خشك كردن انجير در خانه، استفاده از آون يا فر گاز مي باشد. در اين روش شما بايد فر را از قبل گرم كرده باشيد و دماي آن را بر روي ۱۴۰ درجه ي فارنهايت يا ۶۰ درجه سانتيگراد بگذاريد. فراموش نكنيد كه انجير ها را بايد از پيش شسته باشيد. بايد بگذاريد انجير ها اب خودشان را بكشند و ساقه هاي بلند انها را جدا كنيد. انجير ها بايد ساقه هاي كمي داشته باشند.
سپس آنها را بر روي يك صفحه ي مشبك قرار داده و درون فر بگذاريد. درب فر را باز كند و اجازه دهيد رطوبت از داخل فر خارج شود. ما قصد نداريم كه انجير را بپزيم، ما قصد دارم آنها را خشك نماييم. از اين رو بايد درب فر كمي باز بماند.
هر از چند وقتي اين انجير هاي درون فر را بچرخانيد تا همه ي اطراف آن خشك شود. مدت زماني كه براي خشك كردن انجير در خانه با استفاده از فر مورد نياز است، ۱۵ تا ۳۶ ساعت مي باشد. همانطور كه مي دانيد نمي توان به صورت مداوم فر يا آون را روشن گذاشت. از اين رو مي توانيد به مدت ۸ ساعت آنها را خاموش كرده و مجددا روشن نماييد.
زماني كه شيره داخل انجير ها خشك شد و له حالتي چروكيده تبديل شد. ديگر انجير ها خشك شده اند و اماده مي باشند.

خشك كردن انجير ها با استفاده از نخ

روش ديگري كه معمولا براي خشك كردن انجير در خانه استفاده مي شود، استفاده از نخ است. شما مي توانيد انجير ها را براي خشك كردن از نخ عبور داده و همچون تسبيح در محلي كه نور خورشيد و باد ملايمي مي وزد، آويزان نماييد. براي اين مدل خشك كردن انجير شما بايد كمي آرد به انجير ها بزنيد تا بهتر خشك شوند.
چندين روش ديگر براي خشك كردن انجير وجود دارد كه در منزل اتفاق نمي افتد. مثلا شما مي توانيد انجير را در همان باغ و محل رويش خود خشك نماييد. اين روش به اين صورت است كه لازم است زير درخت انجير را از قبل ساخته و تميز كنيد. زماني كه انجير ها به حالت نيمه خشك در مي آيند خود به خود ريزش مي يابند. محلي كه شما از پيش درست كرده ايد و به ” اشپنگ” معروف است، باعث مي شود تا انجير ها به صورت طبيعي و در اثر تابش نور خورشيد و همچنين وزش باد خشك شود.
روشهاي خشك كردن انجير در خانه كمي زمان بر بوده و زحمت بسياري دارد اما از نظر بهداشتي مسلما تميزتر هستند. از اين رو اكثر افراد ترجيح مي دهيد از اين روش ها استفاده نمايند.
خشك كردن انجير در خانه و نحوه ي نگهداري آنها
شما براي اين كه بتوانيد انجير هاي خشك شده را در منزل نگهداري نماييد بايد آنها را درون ظرفي در بسته قرار دهيد، به گونه اي كه هيچ هوايي درون جعبه جريان نيابد. يا مي توانيد انجير ها را بسته بندي كرده و در فريزر قرار دهيد.
اگر انجير ها را به درستي خشك كنيد و درست انبارشان نماييد مي توانيد به مدت تقريبا ۱۸ تا ۲۴ ماه از آنها نگهداري كنيد. خشك كردن انجير در خانه اين مزيت را دارد كه به صورت كاملا طبيعي خشك شده و هيچ گونه مواد و افزودني اي براي آن استفاده نشده است. از اين رو نگه داري از اين انجير هاي خشك شده كمي مشكل تر مي باشد.
اين موضوع را فراموش نكنيد كه از هر ۱۳۰۰ گرم انجير خيس و تازه تقريبا ۴۰۰ گرم انجير خشك شده بدست مي آيد. البته اين مسئله هيچ ارتباطي به نوع خشك كردن انجير در خانه ندارد. يعني فرقي نمي كند كه انجير در كارخانه خشك شود و يا در خانه. اين مقدار بدست آمده از انجير خشك شده ثابت است.

منبع مطلب


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ تير ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۴:۰۹ ] [ حسن ]

از اواخر دهه 70 ميلادي با استفاده از مواد شيميائي ( آكريليك ها و پليمرها و رزين ها ) در كشور آمريكا سنگ هايي توليد گرديد با نام سنگ مصنوعي.

در دهه 90 ميلادي شركت برتون ايتاليا با استفاده از فن آوري توليد در خلاء و استفاده از رزين هاي خاص موفق به توليد سنگ مصنوعي رزيني با نام Bretonstone گرديد كه در حال حاضر بازار بين المللي به ارزش حدود 3 ميليارد دلار دارد . موارد استفاده اين محصول ، رويه ميزها و كانتر آشپزخانه ها و دستشوئي ها و تزئينات داخلي مي باشد .

غير قابل بازيافت بودن – لغزنده بودن و آتش زائي و عدم مقاومت در برابر UV ( اشعه ماوراء بنفش نور خورشيد ) از مواردي است كه اين محصول را براي استفاده در كف و نما جايز نمي كند . ضمناً با تدوين قوانين جديد بين المللي در رابطه با حفاظت محيط زيست كالاهائي كه از مواد غيرقابل بازيافت توليد مي گردند ، كم كم از چرخه توليد حذف خواهند گرديد .

در اواخر دهه 90 ميلادي شركت برتون موفق به توليد سنگ پايه سيماني گرديد كه در دنيا با نام سنگ صنعتي يا سنگ مهندسي شناخته مي شود .

استفاده از محيط خلاء در توليد قطعات بتني ، محصولي قابل رقابت با انواع سنگ طبيعي را به وجود مي آورد .

استحكام و مقاومت بالا ، تنوع و قيمت مناسب و اجزاء كلاً طبيعي از خواص منحصر به فرد اين توليد مي باشد .

سنگ صنعتي سيماني برتون ( Terastone) – غيرقابل اشتعال – مقاوم در برابر UV – قابل پرداخت با انواع ساب از زبر تا صيقل – ابزار پذير – و با خواص فيزيكي كاملاً مشابه سنگ طبيعي مي باشد .

شركت سازان سنگ سالار تنها واحد توليد Terastone در خاورميانه است و سنگ صنعتي توليدي به صورت استاندارد با رنگ ثابت و يكنواخت و با قابليت حق انتخاب بافت و رنگ توليد مي گردد .

انواع سنگدانه هاي قابل مصرف : كوارتز – مرمريت – گرانيت و سيليس مي باشد . رنگ هاي مصرفي فقط توليدات باير آلمان كه رنگدانه هاي معدني است ، مي باشد .


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۸ تير ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۵۶:۰۳ ] [ حسن ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By limoblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه
لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب